Udvalgt til dig
Seneste nyheder
Arkiv
Søg på emne

Sponsorturneringen 2018

Søndag den 30. september havde vi i Åskov GK fornøjelsen af at invitere vores sponsorer og partnere til Mexican Scramble. En holdturnering, hvor den ene deltager - ud af 4 på hvert hold - så vidt muligt var en elitespiller fra klubben.

For de 56 deltagere startede dagen med morgenmad i klubhuset kl. 9.00 og efterfølgende gunstart kl. 10.00.

Holdene blev forsynet med drikkevarer undervejs og efter endt spil med middag i klubhuset.

Vi vil hermed gerne TAKKE deltagerne for en hyggelig dag og for det engagement der til daglig bliver vist klubben.

RESULTATER OG GLIMT FRA DAGEN :

1. pladsen : 66 slag

René Petersen - Kims Køreskole

Knud Stenbæk Nielsen - Kims Køreskole

Casper Strand - Elite spiller

Søren Green - Greens Lodge

2. pladsen : 66 slag

Jette Bendtsen - Hans Kurt Bendtsen Holding ApS

Valther Vestergaard - I/S Vestergaard

Jørgen Obling - Tandlægerne Obling og Bersang

Kim Brarup - Tandlægerne Obling og Bersang

3. pladsen : 67 slag

Kenneth Råbjerg - Tømrerfirmaet René Lauritsen

Kirstine Plauborg - Buggy sponsor

Michael Andreasen - Elite spiller

Gert Hartvigsen (ikke på foto) - Tømrerfirmaet René Lauritsen

Nærmest flaget :

Hul 1 - Keld Lund - Bygma, Herning 72,5 cm

Hul 9 - Ole Nørgaard Hansen - Elite spiller - 1,76 mtr (ikke på foto)

Hul 11 - Morten Engelbrecht - Kibæk autoværksted - 1,51 mtr (ikke på foto)

Hul 14 - Jørgen Obling - Tandlægerne Obling og Bersang - 1,99 mtr

Hul 18 - Valther Vestergaard - I/S Vestergaard - 1,14 mtr

Start hul 1:

Henrik Sørensen - Kibæk autoværksted

Allan Buur Bækgaard - Elite spiller

Morten Engelbrecht - Kibæk autoværksted

Knud Plauborg - sponsorudvalgsmedlem

Start hul 2:

Ole Nørgaard Hansen - Elitespiller

Renu Phokchaturat - OG Optik

Chris Black - Tandlæge Lars Lind

Anette Black - Tandlæge Lars Lind

Start hul 3:

Kim Brarup - Tandlægerne Obling og Bersang

Jørgen Obling - Tandlægerne Obling og Bersang

Valther Vestergaard - I/S Vestergaard

Jette Bendtsen - Hans Kurt Bendtsen Holding ApS

Start hul 4:

Kirstine Plauborg - Buggy sponsor

Gert Hartvigsen - Tømrerfirmaet René Lauritsen

Michael Andreasen - Elitespiller

Kenneth Råbjerg - Tømrerfirmaet René Lauritsen

Start hul 8:

Fie Skovdal Pedersen - Elitespiller

Anita Hedegaard - Partner revision Skjern

Marianne Brændstrup - Partner revision Skjern

Anny Lidegaard - Murermester Jan Christensen

Start hul 9:

René Petersen - Kims Køreskole

Søren Green - Greens Lodge

Knud Stenbæk Nielsen - Kims Køreskole

Casper Strand - Elitespiller

Start hul 10:

Kurt Nørgaard - OG Optik

Thomas Mikkelsen - Stark Skjern

Hans Ole Hansen - Stark Skjern

Cecilie Ludvigsen - Elitespiller

Start hul 12:

Bent Brodde - CC Contractor

Morten Madsen - Shell Kibæk

Lars Lyngholm - CC Contractor

Niklas Vestergaard - Elitespiller

Start hul 13:

Kasper Madsen - Elitespiller

Nikolaj Larsen - Sport Direct, Skjern

Kasper Jansen - Bestyrelsesmedlem Udvikling

Poul Erik Vestergaard - Tandlægeselskabet P.E.Vestergaard

Start hul 14:

Erik Jensen - Borris El

Sten Christensen - Borris El

Erik Krog - Elitespiller

Jan Christensen - Murermester Jan Christensen

Start hul 15:

Keld Lund - Bygma, Herning

Peder Jessen - Peder Jessen Transportservice

Michael Nielsen - Elitespiller, Bestyrelsesmedlem Sport

Jonna Jessen - Peder Jessen Transportservice

Start hul 16:

Hans Kurt Bendtsen - Hans Kurt Bendtsen Holding ApS

Tonny Thorsen - Klubmester 2018

Poul Erik Thygesen - VJ Fragt

Villy Jensen - VJ Fragt

Start hul 17:

Leif Simonsen - Guideline

Lotte Nielsen - Guideline

Brita Heesgaard - Bestyrelsesmedlem Turnering

Jens Valdemar Knudsen -Ilderhede kloak

Start hul 18:

Jan Christensen - Bestyrelsesmedlem Næstformand

Simon Vestergaard - I/S Vestergaard

Inger-Marie Nielsen - Ilderhede Kloak

Kristian Hansen - Bestyrelsesmedlem Formand